fbpx

lopea.cz

Proč to děláme a co od nás můžeš čekat

Jsem Veronika.

Ta, která může za to, že je tu Lopea, a která tě už nenechá otálet a bloudit.

Před několika lety jsem založila vlastní firmu. Na mateřské, protože se mi zdálo, že je to skvělá příležitost začít něco vlastního. Začátek podnikání máme asi každá trochu jiný – liší se důvody, motivace, podmínky, možnost… Ale to co přijde potom, to se asi moc neliší.

Nejdřív máš hodně síly, odhodlání a chuti tvořit. Nápady přichází samy a ty nevíš, kam dřív skočit. Snažíš se nastudovat si, čím začít, jak se dostat do třicítky do Forbesu, žít spokojený život, zaopatřit rodinu a zároveň dělat, co tě baví. Konečně.

No a pak je to najednou jinak. Několikátá verze nefunguje, zjistíš, že tvoje sebevědomí by zasloužilo vzpruhu, a že nevíš, kudy dál. Nemáš tým, nemáš to s kým probrat, nikdo z tvého okolí si neprochází tím samým a ani si tím nikdy neprošel. Každou chybu nepřiměřeně draze zaplatíš a i když tě tví blízcí podporují, reálně ti nikdo pomoct nemůže. Hm. Tak co teď.

Pro všechny, které se v tom aspoň trochu poznávají jsem založila klub podnikatelek Lopea pod původním názvem Holky Podnikatelky. Chtěla jsem, aby si už žádná z nás nemusela procházet touhle demotivující částí podnikání sama. 

Z Lopea se tak stalo bezpečné místo pro všechny podnikatelky, které na sobě chtějí pracovat, sdílet svoje výhry i prohry a hlavně posouvat svůj projekt dál. Zatím je nás tu několik desítek. Co bude dál? Těším se na to. Ať to bude cokoliv.

Více se o nás dozvíš třeba na instagramu